С човек по-малко Леганес стигна до победа с 2:1 на терена на Райо Валекано в среща от 22-ия кръг на испанското футболно първенство. С успеха възпитаниците на Маурисио Пелегрино се изкачиха на 13-ото място с 26 точки, докато домакините останаха в зоната на изпадащите на 18-ата позиция с 23 точки.

Мартин Брайтвайт дове аванс на гостите в 36-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер от ляво на Джонатан Силва. Леганес остана с 10 души на терена в 58-ата минута, след като Алан Ньом получи директен червен картон след остро влизане с двата крака срещу Адри Ембарба.

Райо Валекано се възползва от числения си превес и изравни в 83-ата минута, когато резервата Алваро Гарсия вкара с добавка, след като вратарят Пичу Куеяр успя само да избие удар от границата на наказателното поле на Хосе Анхел Посо.

Радостта на домакините беше кратка. Две минути по-късно Оскар Родригес центрира от корнер от дясно и Юсеф Ен-Несири с глава отново прати топката в мрежата за крайното 2:1 за Леганес. /БТА