Валенсия зареди второ поредно реми в Ла Лига и общо трето във всички турнири, след като направи 1:1 с Леганес на своя „Местая“ в мач от 9-ия кръг на испанския шампионат.

И двата гола паднаха през втората част. Резултатът откри Жерард Гамбау от дузпа, а „прилепите“ изравниха чрез Хосе Гая 5 минути преди края на редовното време.

Валенсия доминираше през първото полувреме, когато създаде и двете по-чисти ситуации. В 19-ата минута Дани Парехо пусна находчив пас в наказателното поле, но бранител на Леганес изби.

В 27-ата минута Родриго направи страхотен самостоятелен рейд фронтално на вратата, но изстрелът му мина над напречната греда.

Леганес бе по-деен през второто полувреме. В 55-ата минута Сабин се озова на чудесна позиция и след като откри празно пространство пред него, като стреля, но покрай вратата.

В 62-ата минута съдията отсъди дузпа за гостите, като преди това се подпомогна с ВАР. Реферът посочи бялата точка за нарушение на Есекиел Гарай в опита да му изчисти една топка. Жерард Гамбау застана зад топката и с мощен изстрел направи 1:0.

Валенсия вдигна оборотите в оставащите минути до края на първото полувреме, а домакинският натиск даде резултат в 85-ата минута. След хубава атака Парехо асистира на Гая, който направи 1:1.

Две минути след това Миши Батшуай засече опасно центриране в наказателното поле към долния десен ъгъл. Иван Куеяр обаче бе бдителен и изби.

В класирането „прилепите“ са 12-ти с 10 точки, а Леганес е 17-ти с 8.