Леганес победи с 3:0 гостуващия Лас Палмас и с тази си победа окончателно потопи Осасуна във втора дивизия. Леганес събра 30 точки и е 17-и, докато Осасуна след загубата с 1:7 от Барса е с 18 на дъното и е с по-лоши показатели от Леганес в преките двубои 4 кръга преди края.

Лас Палмас е 13-и с 39.

Срещата от 34-ия кръг бе решена през второто полувреме от Леганес. Тогава паднаха и трите гола за победителите.

Първо Хави Варас направи груба грешка и Лусиано се възползва от нея, за да открие в 55-ата минута.

Нова грешка на островитяните позволи на Мигел Гереро да направи 2:0 4 минути по-късно.

Не бяха изминали и две минути и бе отсъдена дузпа за Леганес, а Лусиано вкара втория си гол в мача и общо трети за крайното 3:0.

В друг мач от 34-ия кръг Валенсия загуби от гостуващия Реал Сосиедад с 2:3. Тимът от Сан Себастиян е шести с 58 точки и продължава да се бори за място в Европа, а „прилепите“ са 12-и с 40 пункта.

Още в първата минута след удар от малък ъгъл на Каналес топката мина между краката на вратаря на Диего Алвес, отби се леко от глезена му и автогол – 0:1.

От дузпа Уилиан Жозе направи 0:2 в 30-ата, а Оярсабал в 65-ата бе точен за 0:3.

Тогава Валенсия вкара от дузпа чрез Нани в 68-ата и дори опита обрат. В 72-ата минута Симоне Дзадза върна още един гол и направи резултата 2:3, но това бе всичко в мача.