Отборът на Леганес постигна победа с 1:0 при домакинството си на Райо Велекано от осмия кръг на Ла Лига. Така домакините се върнаха на победния път след поражението от Реал Бетис в предходния кръг, а Райо остана без успех в трети пореден сблъсък след предходните ремита с Реал Сосиедад и Еспаньол.

Победният гол бе дело Гуидо Карийо. В началото на второто полувреме гостите имаха възможност да изравнят, но гредата ги спря.

Със спечелените три точки Леганес събра 7 на 18-о място. Райо, който все още не е изиграл отложения си мач с Атлетик Билбао е 19-и със същия актив, но по-слаби показатели.

Леганес бе по-активният тим през първото полувреме. Още в 14-ата минута домакините поведоха, след като Карийо засече от движение – 1:0. В добавеното време на първата част Оскар проби много опасно в пеналта, след което шутира, но изстрелът му бе блокиран.

След почивката Райо можеше да изравни, но изстрел на Алвато Медран разтресе напречната греда.

В 82-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като същият футболист получи втори жълт картон.

В следващия кръг Леганес гостува на Валенсия, а Райо е домакин на Хетафе.