Отборът на Леганес измъкна точка при гостуването си на Алавес от 31-ия кръг на Ла Лига. Двубоят на Естадио де Мендисороса завърши при 1:1.

Джонатан Калери изведе домакините напред през първата част от дузпа, а Джонатан Силва изравни в добавеното време.

Така Леганес събра 40 на 11-ото място, а Алавес с актив от 45 е на седмата позиция.

Леганес пръв погледна към вратата на съперника си. В 14-ата минута Хавиер Ерасо Гони насочи добре топката към горния десен ъгъл на Пачеко Флорес, но той реагира мигновено и отрази.

В 17-ата минута съдията Матеу Лаос видя нарушение на Унай Бустинса в пеналта и отсъди дузпа. Джонатан Калери се нае с изпълнението и не сгреши за 1:0.

Леганес успя да изравни в добавеното време на срещата. Джонатан Силва намери пространство пред себе си от границата на пеналта направи 1:1.

В следващия кръг Алавес гостува на Еспаньол, докато Леганес е домакин на Реал Мадрид.