Отборът на Лас Палмас записа първа победа в Ла Лига от девет мача насам. При домакинството си на Бетис от 14-ия кръг "жълтите" се наложиха с минималното 1:0. Единството попадение за успеха бе дело на Джонатан Калери през първата част.

Така Лас Палмас записа трети успех от началото на кампанията и събра 18 точки, като продължава да е в опасната зона на изпадащите – 18-и. Бетис е 11-и 18 точки.

Лас Палмас влезе силно в мача и още в 9-ата минута първата опасна атака бе налице. Антонио Адан отрази застрашителен шут на Реми и си спечели овациите на феновете.

В 19-ата минута домакините поведоха. Джонатан Калери бе добре изведен от Пласерес и мушна топката в мрежата на Адан за 1:0.

След почивката Бетис бе близо до изравняване. Хоакин се озова на отлична позиция, но изстрелът му срещна левия стълб.

В продължението на мача Бетис остана с човек по-малко на терена. Жорди Амат получи втори жълт картон и напусна игра.