Лас Палмас се завърна след 13 години в Примера дивисион. „Жълтите“ сториха това по изключително драматичен начин. Лас Палмас победи с 2:0 Реал Сарагоса във финалния плейофен мач реванш, който се игра на стадион в Гран Канария. В първия мач Сарагоса бе спечелил с 3:1. Така заради гола на чужд терен Лас Палмас се завърна в Ла Лига.

Домакините започнаха по-активни мача и в 24-та минута след удар на Кулио топката срещна гредата.

Лас Палмас поведе в 33-та минута, когато Араухо комбинира добре с Роке Меса, който завърши атаката с премерен удар и изпрати топката във вратата на Боно.

Кулио направи нов пропуск в 37-та минута, когато стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Лас Палмас вкара втори гол в 54-та минута дело на Араухо, но попадението не бе зачетено заради засада.

Лас Палмас все пак успя да вкара втори гол в 84-та минута, който бе дело на Араухо. Това попадение се оказа скъпоценно за „жълтите“ и ги класира в Примера дивисион.

Така след 13 години Лас Палмас се завърна в елита на испанския футбол.