Сензацията в началото на първенството Лас Палмас изпусна спечелена победа на терена на силния Севиля, след като водеше с 1:0 до 89-ата минута. Тогава от дузпа Сарабия най-напред изравни за севилци, а в четвъртата минута на добавеното време Фернандес дори донесе трите точки за носителя на трофея в Лига Европа – 2:1.

Иначе още в 16-ата минута Танаусу бе дал аванс за тима от Канарските острови, който след две победи в първите два кръга, сега записа първа загуба. Може би червеният картон на Бигас от Лас Палмас в 81-ата минута спомогна за обрата в мача.

Виляреал обаче удържа победа в Андалусия, само че на терена на Малага – 2:0. Жауме Коста откри за Виляреал в 33-ата минута, после Бруно пропусна дузпа за „Жълтата подводница“, но в 44-ата Сансоне направи 2:0 за гостите.

От тези 4 отбора Севиля е втори със 7 точки, с 6 точки след 3 кръга е Лас Палмас, Виляреал има 5, а Малага 2 точки.