Отборите на Лас Палмас и Алавес не излъчиха победител в мача от 33-ия кръг на Ла Лига. Срещата помежду им завърши при 1:1. За домакините точен бе Кевин Принс Боатенг, а Гомес Перес Ибай бе точен за Алавес.

Първото полувреме премина сравнително спокойно, а в самия му край Лас Палмас поведоха в резултата. Кевин-Принс Боатег овладя добре един пас, стигна до наказателното поле, и с хубав удар откри за 1:0.

След почивката Алавес имаше по-чистите положения. В 51-ата минута Виктор Камараса стигна до добра възможност. Той засече центриране от границата на пеналта, но бранител на Лас Палмас изчисти от голлинията.

В 61-ата минута Алавес стигна до така търсеното попадение. Гомес Перес Ибай овладя добре една топка и със страхотен изстрел от дистанция направи 1:1.

Домакините от Лас Палмас не можаха да завършат срещата в пълен състав, след като Марко Ливая извърши груб фаул в 87-ата минута и бе изгонен с червен картон.

В класирането Алавес е 11-и с 44 точки, а Лас Палмас е 13-и с 39.