Отборът на Ла Коруня пропиля отличен шанс да се изкачи с няколко позиции във временното класиране. Депортиво се бори за място даващо право на участие в Шампионската лига догодина, но днес не успя да победи като домакин тима на Хетафе. Трите точки щяха да изкачат „синьо-белите” до четвъртото място, което в момента се заема от Валенсия. Двубоят на „Риасор” приключи при резултат 1:1.

Гостите от Мадрид поведоха в резултата в първата минута на второто полувреме чрез Солдадо, а Рики изравни пет минути преди последния съдийски сигнал.

В друг мач от днес Осасуна и Севиля също не успяха да се победят в оспорван двубой – 0:0. Двата тима завършиха срещата в числено намалени състави, след като Ромарич от Севиля и Серхио от състава на домакините бяха отстранени от игра.