Отборът на Депортиво Ла Коруня се наложи с мининалното 1:0 над Спортинг Хихон в мача от 26-ия кръг на Ла Лига. По този начин Ла Коруня прекъсна серията от осем мача без победа в Примера, а новият наставник на тима Пепе Мел записа първи успех.

В 32-ата минута на срещата Микел Весга игра с ръка, а гостите получиха право да изпълнят дузпа. Емре Колак пое отговорността, но пропиля възможността да изведе на Ла Коруня напред.

Това стори Педро Москера в продължението на първата част. След центриране от корнер отляво на вратата на Хихон, Москера игра с глава и насочи топката за 1:0.

През вторите 45 минути домакините бяха доста по-активни. Играчите на Руби опитаха натиск спрямо своя съперник, като две добри положения се разкриха пред Ласина Траоре. И в двата случая обаче топката не намери целта.

Така Ла Коруня удържа аванса си и събра актив от 23 точки, заемайки 17-ото място в класирането. Хихон пък е в зоната на изпадащите, 19-и, със 17.