Отборът на Ла Коруня постигна важна победа с 2:0 при гостуването си на Хетафе в мач от деветия кръг на Примера дивисион.

Гостите поведоха още в 13-та минута, когато се разписа опитният нападател и бивш футболист на Валенсия Миста.

Ла Коруня остана с човек по-малко на терена в 26-та минута, когато Рики бе изгонен за втори жълт картон.

Въпреки това галисийците стигнаха до втори гол в началото на второто полувреме, когато се разписа Филипе.

Ла Коруня завърши мача с девет човека, след като Серхио бе изгонен в 72-та минута за втори жълт картон.

След тази победа Ла Коруня се намира на четвърто място във временното класиране с актив от 19 точки.

В друга среща от десетия кръг на Примера дивисион Тенерифе и Малага завършиха 2:2.