Ла Коруня постигна победа с 1:0 при гостуването си на Тенерифе в мач от шестия кръг на Примера дивисион.

В първите минути на срещата домакините имаха инициативата и създадоха няколко опасности пред вратата на Арансубиа, но той впечатли с изявите си.

В края на първите 45 минути и през второто полувреме футболистите на Ла Коруня контролираха играта и логично стигнаха до победен гол.

Единственото попадение в срещата падна в 60-та минута, когато Гуардадо центрира от корнер в наказателното поле на домакините и на втората греда най-съобразителен се оказа Колото, който засече топката и я прати в мрежата на Арагонесес.

До края на срещата играчите на Ла Коруня продължиха да контролират мача, а пропуски направиха Гуардадо и Бодипо.

Така след тази победа Ла Коруня се намира на четвърто място във временното класиране с актив от 12 точки, докато Тенерифе е на тринадесета позиция с 6 точки.