Тимът на Атлетико Мадрид не успя да излезе на първата позиция в Примера дивисион, след като направи равен при визитата си на Депортиво Ла Коруня. Двубоят на стадион „Риасор“ приключи при резултат 1:1, а в герой за домакините се превърна Лукас Перес.

Първото полувреме протече в много бавно темпо, но въпреки това гостите от Мадрид успяха да постигнат своето, като Тиаго имаше късмета да изведе своите напред в резултата. Възпитаниците на Диего Симеоне поведоха в 34-ата минута, в моментите до края Антони Гризман на два пъти можеше да увеличи преднината на своите.

Грешката на френския полузащитник коства скъпо на гостите, които през второто полувреме допуснаха попадение във вратата си, което се оказа решаващо за крайния резултат.

Груба грешка в отбраната на Атлетико, дело на младока Хосе Хименес, доведе до изравнителното попадение в мача, дело на Лукас Перес. Голът за домакините дойде в 77-ата минута, но до края на редовното време, гостите не успяха да намерят верния път към гола.

След спечелената точка Атлетико остава на третата позиция във временното класиране, докато Депортиво е 6-ти.