В мач от 9-я кръг на Примера дивисион Ла Коруня постигна първа победа като гост от началото на новия сезон, след като надделя с 3:0 над Бетис.

Гостите поведоха в 60-та минута, когато Гуардадо сложи топката на главата на Рики и той отблизо не остави никакви шансове на Касто и направи резултата 1:0 за галисийци.

Ла Коруня стигна до втори гол в 79-та минута, когато при една контраатака Ривас подаде на Лафита и той за втори път прати топката в мрежата на Касто.

Бетис остана с човек по-малко в 81-та минута, след като Серхио Гарсиа симулира в наказателното поле на гостите искайки дузпа, но вместо това съдията Делгадо Ферейра му показа втори жълт картон и нападателят преждевременно напусна терена.

Крайният резултат в срещата бе оформен в 87-та минута, когато след комбинация между Валерон и Гуардадо, Лафита се оказа на изгодна позиция и отбеляза втория си гол в срещата.

След тази победа Ла Коруня се изкачи на девето място с 12 точки, докато Бетис остана на шестнадесета позиция с едва осем точки.