В мач от 25-я кръг на Примера дивисион Ла Коруня постигна много важна минимална победа с 1:0 като гост на Нумансия.

Единственото попадение в срещата отбеляза Хуан Родригес в 75-та минута и по този начин галисийци вече погледнаха сериозно към местата даващи право на участие в Шампионската лига.

Сантандер и Осасуна завършиха 1:1. Домакините поведоха в 13-та минута, когато точен бе Оскар Серано, а Валтер Пандиани донесе точката за отбора от Памплона с гол в 45-та минута.

Малага загуби изненадващо с 0:2 от Рекреативо Уелва. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Лоло бе изгонен в 35-та минута, а попаденията бяха отбелязани от Камуняс в 54-та и Колунга в 64-та минута.

Алмерия надигра с 2:1 като домакин Хетафе. Алваро Негредо се разписа на два пъти в 17-та и 65-та минута, а почетното попадение за столичани отбеляза Гуерон в 7-та минута.

Спортинг Хихон бе надигран като домакин с 0:1 от Майорка, а автор на единственото попадение бе Аранго в 50-та минута.