Райо Валекано постигна драматична победа с 1:0 при гостуването си на Алмерия от 13-я кръг на Примера дивисион. По този начин отборът от мадридското предградие се изкачи в топ 10 на класирането.

Мачът започна обнадеждаващо за домакините, които можеха да поведат в резултата още в 1-та минута, но Зонго изпусна отлична възможност. Двадесет минути по-късно Хемед достави отлично топката до Зонго, но той направи нов непростим пропуск.

Алмерия продължи да играе по-добре и в 32-та минута Уелингтон изпусна нова възможност да даде преднина за домакините.

В първите минути на второто полувреме Зонго и Тиеви направиха нови пропуски пред вратата на Кристиан Алварес.

Гаел Какута остана сам срещу вратаря на Алмерия в 66-та минута, но Рубен демонстрира добър рефлекс и успя да спаси.

Райо Валекано имаше надмощие в тези минути и последваха два нови пропуска на Какута и Буено.

Единственият гол в мача падна в 86-та минута, когато Буено достави топката до Гаел Какута, който бе позициониран на втора греда и отблизо преодоля Рубен.

След този успех Райо Валекано събра актив от 17 точки и се изкачи на десето място в класирането. Алмерия остана на седемнадесета позиция с 10 точки и само по-добрата голова разлика остави отбора над зоната на изпадащите, защото намиращите се под чертата Ла Коруня и Елче имат същия актив.