Отборът на Еспаньол постигна инфарктна, но заслужена победа над Селта Виго в самия край на срещата от 19-я кръг на Примера дивисион. Единственият гол в мача бе дело на Фелипе Кайседо, който бе точен в последната минута на редовното време.

Домакините диктуваха събитията по-терена през целия двубой, а в края съдбата им намигна за трите точки.

Единствената по-сериозна опасност през първото полувреме дойде в 19-ата минута. Тогава Абрахам Гонсалес се озова на чудесна позиция и опита да изпрати топката в мрежата, но ударът му не успя.

След почивката „лос перикотос“ отново бяха по-активният състав на терена, а в 49-ата минута Кристиан Стуани получи добро подаване от Серхио Гарсия, но ударът му мина в страни от левия стълб на вратата на Селта.

Само няколко минути по-късно обаче гостите отвърнаха. Хоакин Ларивей стреля опасно, но Кико Касия отрази с вещина.

В 64-ата минута Серхио Гарсия игра с глава около точката за дузпата, но ударът му мина в страни.

В 79-ата минута Серхио Гарсия пропиля нов добър шанс. Резултатът бе променен в 90-ата минута на мача. Фелипе Кайседо се озова в точното време на точното място и се разписа за 1:0.

Така със спечелените три точки Еспаньол заема 9-о място с 23 точки, а Селта е 11-и с 21 пункта.