Бетис обърна Кадис с 2:1 като гост в андалусийското дерби и се приближи до топ 4 в испанската Ла Лига. Тимът от Севиля допусна попадение в началото на второто полувреме, но с два бързи гола в последните 12 минути успя да направи пълен обрат.

Бетис бе по-активният отбор, но попадение на тима през първата част бе отменено заради засада, а след почивката мощен шут на Гуардадо срещна напречната греда.

Кадис успя да поведе в 58-а минута с гол на Иван Алехо, но Бетис изравни с попадение на току-що влезлият като резерва Кристиан Тейо в 78-а минута.

В 84-а минута защитникът на Кадис Алкасар комично чукна топката с десния крак и с левия изрита Борха Иглесиас от Бетис, а след преглеждане на ситуацията с ВАР реферът отсъди дузпа за гостите. Борха Иглесиас не сбърка и донесе ценните три точки за Бетис, с които тимът заема пето място с 56 точки, една по-малко от четвъртия Атлетико Мадрид.

Поражението остави Кадис в опасната зона. Тимът е 17-и с 28 точки.