Лас Палмас допусна десета загуба от началото на сезона, след като отстъпи с 0:2 при домакинството си на Леванте от 12-ия кръг на Ла Лига. По този начин Лас Палмас се закотви на дъното в класирането на испанското първенство.

Гостите създадоха първата опасност в срещата в 16-та минута, когато Хосе Моралес отправи много хубав удар, но Крус Раул внимаваше и спаси.

Лас Палмас можеше да поведе в резултата в 26-та минута, но гол на Джонатан Кайери бе отменен неправилно заради засада.

Крус Раул се наложи да прави ново спасяване в 34-та минута, когато отрази удара на Енес Юнал.

Лас Палмас можеше да поведе в резултата в 66-та минута, но Ойер направи невероятно спасяване, след като отрази удара на Тана.

Енис Барди отправи хубав удар от фаул от 29 метра, но топката премина над напречната греда на вратата на Крус Раул.

Леванте поведе в 71-та минута, когато Тоно центрира в наказателното поле на Лас Палмас, където Шейк Дукуре засече топката с глава и я вкара във вратата на Крус Раул.

Леванте удвои своята преднина в 78-та минута, когато Юнал подаде на Жонас, който премина през двама играчи на Лас Палмас и с премерен диагонален удар вкара топката в десния ъгъл на вратата на Раул.

След тази победа Леванте е дванадесети с 15 точки, а Лас Палмас е последен с едва 6 точки.