Лас Палмас усложни още ситуацията на Валенсия, като се наложи с 3:1 в последен мач от 20-я кръг на Примера дивисион.

Островитяните нямат загуба на свой терен в първенството вече 10 месеца. Валенсия пък не успя да задържи темпото от средата на януари, когато взе две поредни победи едва за втори път след самото начало на сезона. Това бяха и единствените две победи на "прилепите" от октомври миналата година насам, и "серията" бързо приключи.

Гостите дори поведоха в Лас Палмас, в 21-та минута чрез Санти Мина.

Точно преди почивката обаче Джонатан Виера изравни, а всичко тръгна главоломно надолу още в началото на второто полувреме, когато Мунир само за три минути получи два жълти картона. Нападателят на Валенсия бе изгонен в 51-та минута, а в 57-та Лас Палмас направи пълен обрат чрез Маурисио Лемос.

Кевин-Принс Боатенг оформи крайното 3:1 в 61-та минута, а Валенсия вече е само на две места от зоната на изпадащите, след като не намери никакъв отговор.

Валенсия има 19 точки на 15-та позиция, макар и с мач по-малко, а Лас Палмас вече има 28 точки за 11-то място.

След червения картон на Мунир, Валенсия остана без трима за следващия си мач, срещу Ейбар, където ще отсъстват нападателят, както и Дани Парехо и Нани.