Отборът на Кордоба записа първа победа от началото на сезона. Тимът победи Атлетик Билбао с 1:0 като гост в мач от 14-ия кръг на Примера дивисион. Въпреки видимото надмощие на домакините, Кордоба успя да грабне изключително важните три точки от срещата.

Единственото попадение в срещата падна в 23-ата минута, Набил Гилас успя да се пребори за топката в центъра на терена, пробяга сам половината от терена, излезе срещу вратаря и успя да го преодолее за 1:0.

В 34-ата минута Атлетик Билбао беше много близо до изравнителното попадение, но Андер Итураспе не успя да се възползва, след като топката излезе над вратата.

В крайна сметка Кордоба взе жизненоважни три точки, но остава в опасната зона на изпадащите – на 19-о място с 10 пункта. Атлетик Билбао е на 9-ата позиция с 18 точки.