Кордоба изпусна да запише трета поредна победа и завърши 1:1 при домакинството на Ейбар от 19-я кръг на Примера дивисион.

Домакините поведоха в резултаа още в 10-та секунда след гол на Флорин.

Двата отбора се спречкаха в 57-та минута. Съдията първо изгони футболиста на домакините Кампабадал за втори жълт картон за нарушение срещу Саул Берхон. Пиовакари от състава на Ейбар потърси саморазправа с играч на Кордоба и бе изгонен с директен червен картон. Така двата отбора завършиха мача с намалени състави.

Ейбар успя да изравни резултата в 73-та минута, когато Саул Берхон центрира в наказателното поле на Кордоба, където Аруабарена успя да засече топката с глава и да я изпрати във вратата на Карлос.

До края на двубоя домакините бяха по-активни в търсенето на победата, но не успяха да стигнат до победен гол.

След това равенство Кордоба е на четиринадесето място с 18 точки, докато Ейбар е осми с 27 точки.