Реал Мадрид не срещна проблеми при гостуването си на Херес. В мач от 22-рия кръг на Примера дивисион „белият балет” победиха с класическото 3:0, въпреки че до 64-та минута резултатът бе 0:0.

През целия мач столичани имаха надмощие, но през първия час от мача така и не успяха да реализират създадените положения.

Изходът на мача се реши в рамките на само 7 минути, в които паднаха и трите гола в мача. В 64-та минута Алваро Арбелоа откри резултата за Реал.

В 69-та Кристиано Роналдо се възползва от асистенция на Кака и удвои преднината на своя отбор. отново комбинация между Кака и Роналдо завърши с гол на португалеца в 71-та минута, с който „белият балет” си осигури трите точки.

С този успех Реал се приближи на две точки зад Барселона, но каталунците в неделя играят мача си срещу Атлетико Мадрид. Херес е на последното 20-о място с едва 11 точки.