Отборът на Севиля успя да зарадва поизстрадалите си този сезон фенове като записа класическа победа с 3:0 в дербито на Севиля срещу Бетис.

Това е един от най-чаканите двубои през годината за двата тима и победата има много по-голяма стойност от трите точки.

Символичните домакини спечелиха срещата съвсем заслужено след като бяха пълни господари на терена през целия мач.

Резултатът откри бразилския нападател на тима Луиш Фабиано в 25-тата минута след като се възползва от пас на Диего Капел.

До края на полувремето всичко бе почти решено, тъй като домакините съумяха да удвоят преднината си. Голмайстор отново бе Луиш Фабиано, който бе изведен на стрелкова позиция от сънародника си Даниел Алвеш.

Самият Алвеш допълни бразилската фиеста на „Рамон Санчес Писхуан” с третия гол за Севиля. В 65-тата минута десният бек заби неспасяемо топката във вратата на Рикардо след прецизно изпълнение на пряк свободен удар.

След тази победа Севиля запази 8-мото си място във временното класиране, но се доближи само на точка от 7-мия Валенсия, който завърши наравно като домакин на Леванте.

Бетис пък остана на 18-та позиция със 18 точки, на една зад Атлетик Билбао, който държи за сега спасителното 17-то място.