Като домакин Барселона победи с класическото 3:0 Атлетико Мадрид в среща от седмия кръг на Примера Дивисион.

В 14-ата минута нестабилна проява на вратаря на дюшекчиите Кристиан Абиати след удар на Лионел Меси позволи на Деко да отблизо да открие резултата.

Само пет минути по-късно Тиери Анри намери Лео Меси по лявото крило, последва двойно подаване с Роналдиньо и аржентинецът вкара втория гол за Барса след удар в далечния ъгъл на вратата.

Атлетико не успя сериозно да застраши защитата на домакините, а каталалунците заслужено стигнаха до трето попадение минута преди края на двубоя, когато многоходова комбинация с участието на Меси, Деко и Джовани Дос Сантос бе успешно завършена от Шави.

Барселона се изкачи на втора позиция, задминавайки с две точки загубилите в този кръг Виляреал и Валенсия. Каталунците имат 17 точки, водачът Реал Мадрид е с 19.