Кевин Гамейро отбеляза втория най-бърз хеттрик в Ла Лига. Нападателят на Атлетико Мадрид вкара три гола за победата с 4:1 като гост на Спортинг Хихон на „Ел Молинон“ за 4 минути и 45 секунди.

Френският нападател се появи в игра в 61-та минута на мястото на Фернандо Торес.

Гамейро отбеляза първия си гол в срещата в 79:33 минута след фантастична асистенция на Антоан Гризман.

Второто попадение на французина бе отбелязано от 80:54 минута, а третият в 84:18.

По този начин Гамейро вече има 9 гола в Ла Лига през този сезон и 12 във всички надпревари.

Най-бързият хеттрик в историята на Ла Лига е отбелязан от Бебето през 1995 година при победата на Депортиво Ла Коруня с 5:0 срещу Албасете. Бразилецът вкарва от 82 до 86 минута.

През 2006 година Давид Вия отбелязва хеттрик за 4 минути и 46 секунди и до този момент той бе вторият най-бърз.