Отборът на Атлетико Мадрид победи като гост с класическото 3:0 Рекреативо Уелва в среща от 22-я кръг на Примера дивисион. Това бе и летящ старт за новия наставник на тима Абел Ресино, който през тази седмица зае място на освободения Хавиер Агире.

Серхио Агуеро откри резултата за „дюшекчиите”още в третата минута с бърз гол, който зашемети домакините. Аржентинецът засече кълбото след корнер, за да изведе своите напред в резултата.

Още преди почивката Атлетико успя да си осигури комфортна преднина, като вкара още две попадения. Голмайсторът и на двата заключителни гола бе Диего Форлан. Уругвайският нападател на Атлетико Мадрид доказа, че има място в отбора с двете си попадения в 27-та и 34-та минути, въпреки слуховете, че иска да напусне клуба. Асистент и при двата гола бе Агуеро.

След почивката „дюшекчите” продължиха да доминират на терена, но до нови голове така и не се стигна.

След успеха Атлетико Мадрид заема 6-та позиция в класирането на Испания с 35 точки, колкото има и Малага. Рекреативо пък е на 16-та позиция с 24 точки.