Националният отбор на Каталуния победи Аржентина с 4:2 в контролна среща, играна на „Ноу Камп” в Барселона.

Селекцията на Каталуния, която играе единствено приятелски мачове, бе съставена предимно от играчи на Барселона и Еспаньол, а треньор на тима бе легендарният Йохан Кройф, който стигна до победа при дебюта си.

Аржентина пък бе без своя селекционер Диего Марадона, който все още изтърпява наказание за сочните псувни по адрес на журналистите след края на мача с Уругвай. Дон Диего трябваше да изгледа срещата от трибуните на „Ноу Камп”.

Двубоят бе истинско шоу за феновете в Барселона, които се насладиха на цели 6 гола. Серхио Гарсия откри за домакините в самия край на първото полувреме, а Боян Къркич в 56-та минута удвои преднина за каталунците. Пасторе намали в 63-та, но Серхио от дузпа 20 минути преди края на мача възстанови разликата.

Само две минути по-късно „гаучосите” стигнаха до втори гол, дело на Анхел Ди Мария, но Хуртадо в 76-та минута оформи крайното 4:2 в полза на Каталуния.