Карлос Вела реализира хеттрик за победата на Реал Сосиедад с 3:0 над Елче в първия мач от 13-я кръг на Примера дивисион.

Така дебютът на Дейвид Мойс начело на Сосиедад пред домашна публика, на "Аноета", бе повече от приятен.

Вела изригна с два гола преди почивката, и още един малко след началото на второто полувреме. Успехът вдигна малко Сосиедад в класирането, но отборите от девето до 19-то място са вместени само в рамките на пет точки, така че тепърва Мойс ще работи за позициите на новия си тим.

Вела засече центриране отдясно на Мартинес още в третата минута, и бе точен с глава за 1:0.

В 31-та минута отново Вела бе на точното място, получи малко преди пеналта, и с прецизен удар покачи резултата.

В 53-та минута Вела оформи своя хеттрик, като матира двама защитници и вратар с ножичен удар.

Това бе достатъчно за победата на Реал Сосиедад. Карлос Вела бе изпратен с овации при смяната му в 87-та минута.

На терена едно полувреме бе и бившият играч на Левски Гари Родригес, който се появи на почивката, и се отличи с няколко от типичните си бързи пробиви и прострелни центрирания.