Капитанът на Барселона Карлес Пуйол се завърна в игра, след като взе участие в контролата срещу Сант Андреу, която бе организирана специално заради него.

На 19 юни Пуйол се подложи на операция за отстраняване на киста в дясното си коляно. 35-годишният защитник изкара последните месеци във възстановяване и не участва в предсезонната подготовка на отбора. Пуйол е свалил четири килограма от теглото си, докато се възстановява от контузията на коляното.

Пуйол игра през първите 45 минути и показа, че се намира в добро физическо състояниое.

В игра за каталунците се появи възстановеният от контузия Хавиер Масчерано. Аржентинецът игра редом до Пуйол през първото полувреме.

В проверката не взеха участие лекуващите се от различни травми Лионел Меси, Жорди Алба и Исаак Куенка.

Барселона победи с 4:1 Сант Андреу. Головете за каталунците вкараха Калвет и Мунир през първото полувреме и Денис Суарес и Планас през втората част. Попадението за гостите отбеляза Борис.