Севилия обърна като гост Атлетик Билбао с 2:1, като два гола за успеха вкара малийският нападател Фредерик Кануте.

Баските поведоха в 26-ата минута, когато след изпълнение на корнер топката попадна в Игор Габилондо, който безпощадно простреля Андрес Палоп за 1:0 за домакините.

Андалусците обаче поеха инициативата на Сан Мамес и само 13 минути по-късно изравниха чрез Кануте, който сам изработи и вкара попадението си.

Възпитаниците на Мануел Хименес стигнаха до пълен обрат в 58-ата минута, когато Ромарик с дълго подаване намери Фреди Кануте и африканецът показа, че това е неговия ден, подмина двама защитници и матира вратаря Армандо Ривейро.

Севиля се укрепи на третото място в Примера дивисион, което дава право на директно участие в групите на Шампионската лига. Андалусците са на шест точки пред четвъртия Виляреал и на шест зад втория Реал Мадрид.