Фреди Кануте се отчете с хеттрик за победата на Севиля с 4:1 над Валядолид, като по този начин циментира третото място на своя тим в Примера дивисион. Малийският нападател се разписа в началото и в края на първото полувреме, за да даде спокойствие на Севиля преди почивката.

Преди втория гол на Кануте, Хенок Гойтом бе изравнил резултата в 22-та минута. Луиш Фабиано добави трето попадение за домакините в 57-та минута, а Кануте оформи хеттрика си в 70-та минута. Въпреки наглед по-трудното първо полувреме, Севиля бе категорично по-класният тим в двубоя. Валядолид рядко поглеждаше към вратата на своя съперник, като спорадичните контраатаки почти не довеждаха до голови ситуации.

Трите точки оставиха Севиля на шест пред четвъртия в подреждането Виляреал, след като и „жълтата подводница” се поздрави с успех по-рано през деня. Андалусийци са и на шест точки зад втория Реал Мадрид, чийто мач от кръга все още предстои.