Фелипе Кайседо почти собственоръчно изхвърли Валенсия от турнира за Купата на Краля, след като реализира и двата гола за драматичния успех на Еспаньол с 2:0 над „прилепите“. По този начин каталунците си осигуриха място в топ 8 на турнира след общ резултат 3:2.

Първият двубой бе завършил с успех 2:1 за Валенсия, заради което гостите влязоха в реванша в ролята на фаворити.

Тяхната задача бе затруднена още в началото на мача, след като в 14-ата минута, когато Шкодран Мустафи бе изгонен с директен червен картон.

Въпреки това, до 76-ата минута „прилепите“ удържаха нулевото равенство и изглеждаха близо до класирането. Именно в тази минута обаче на терена се появи Фелипе Кайседо, което се оказа ключово за развоя на мача. Само 3 минути по-късно нападателят вкара за 1:0, а в 89-ата минута отново той реализира втория гол в мача, който бе с цената на краен успех за тима от Каталуня.

На четвъртфиналите Еспаньол ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Гранада и Севиля.