С гол в стотната минута Кадис направи равенство 2:2 при домакинството си на Селта Виго и не позволи на съперника си да направи решителна крачка към оставането в Ла Лига и през следващия сезон.

Двубоят на "Нуево Мирандия", който противопостави 18-ия Кадис на 17-ия Селта, напълно оправда очакванията за много здрав сблъсък, а домакините наваксаха изоставане от два гола, за да стигнат до точката.

Воденият от Рафаел Бенитес тим на Селта поведе в резултата още в 11-ата минута чрез голмайстора си Яго Аспас. Гостите от Виго вече виждаха победата, когато в 58-мата минута Уилиот Сведберг покачи на 2:0.

Кадис обаче не се предаде и в 66-ата минута Хуанми намали за 1:2.

Драмата в двубоя дойде в стотната минута, когато влезлият като резерва Дарвин Мачис вкара, за да оформи крайния резултат.

В класирането Кадис е точно под чертата на изпадащите с 18 точки, докато Селта е точно над чертата с 21 точки./БТА