Кадис се добра до точка в домакинството си на Леванте по много драматичен начин. Изравнителното попадение за крайното 1:1 падна в 97-ата минута. Бранителят Луис Еспино се разписа в края на добавеното време. Моралес бе открил в полза на гостите в 39-ата минута.

Така двата състава започнаха новия сезон в Примера по начина, по който го завършиха. В последния кръг на миналата кампания те се срещнаха и завършиха 2:2, а днешното реми е трето поредно между тях.

Срещата започна според очакванията - Леванте желаеше да играе повече с кълбото, а домакините разчитаха на здрава отбрана, контраатаки и статични положения. Тактиката на гостите изглеждаше по-успешна, особено след като успяха да поведат. Леванте привидно контролираше двубоя, но допусна да бъде натиснат в края, а в последните секунди падна и изравнителния гол.