Отборите на Кадис и Еспаньол завършиха 2:2 в мач от осмия кръг на испанското футболно първенство. По този начин и двата отбора останаха в дъното на класирането с, като домакините са 19-и с пет точки, а каталунците са на 17-о място с точка повече.

Въпреки равенството, което върши малко работа и на двата отбора, мачът на "Нуево Мирандия" бе доста интересен.

Кадис откри резултата пет минути преди почивката чрез Виктор Чуст, който бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле.

Гостите от Еспаньол обаче направиха пълен обрат през второто полувреме. В 51-вата минута Хоселу засече центриране от фланга, за да изравни за 1:1, а отново той доведе резултата до 1:2 в 67-мата минута, възползвайки се от пас на Ечпосито.

Кадис обаче не се отказа и десет минути по-късно Лукас Перес изравни за 2:2.

В последните секунди на добавеното време домакините можеха да стигнат и до втората си победа за сезона, но мощен удар от фаул на голмайстора Перес се отби от напречната греда и запази резултата непроменен.