Успешен дебют на „Олд Трафорд“ отбеляза Луис Ван Гаал, след като неговият Манчестър Юнайтед измъкна победа с 2:1 над Валенсия в приятелска среща. Юнайтед записа шеста победа в контролите, след петте успеха по време на турнето в Щатите.

Головете за Манчестър Юнайтед вкараха Дарън Флетчър в 49-ата и Маруан Фелайни в даденото от съдията продължение в края на срещата, а Уейн Рууни изпусна дузпа в средата на първото полувреме. За Валенсия точен бе Родриго в 71-ата минута.

Домакините започнаха по-уверено, като още в 15-ата минута имаше съмнения за дузпа в полза на Юнайтед, но такава не бе отсъдена. В 22-ата минута Фил Джоунс отправи първия точен удар с глава към вратата на гостите след корнер изпълнен от Хуан Мата. Малко по-късно Ерера пробва изстрел от далеч, а Фегули имаше подобна възможност за Валенсия, но резултатът остана 0:0.

Един от най-интересните моменти бе в 32-ата минута, когато Уейн Рууни си спечели дузпа, след като бе фаулиран от Бараган, но при изпълнението вратарят на Валенсия Диего Алвес спаси.

Първото полувреме завърши без попадения, но Юнайтед все пак вкара в 49-ата минута чрез Дарън Флетчър. Той засече топката след изпълнение на корнер и стреля от границата на наказателното поле. Топката се отби в защитник и влезе във вратата на Алвес за 1:0.

Луис Ван Гаал

източник: Gulliver/Getty Images

Луис Ван Гаал направи четири смени като пусна Клевърли вместо Флетчър, Лингард вместо Мата, Кагава на мястото на Йънг и Кийн вместо Смолинг.

Валенсия също направи промени като Пиати влезе на мястото на Фегули, Дел Пол замени Алкасер, а Пиати – Андре Гомес.

В тези минути испанците гледаха все по-смело към вратата на Де Хеа, като в 65-ата минута имаха чудесна възможност, но Чичарито се намеси добре в защита. По-активните действия на Валенсия дадоха резултат в 71-ата минута, когато Родриго вкара с изстрел от воле с левия крак.

Холандският треньор на Манчестър Юнайтед направи още рокади в състава, които в края донесоха победата. Маруан Фелайни и Аднан Янузай смениха Ернандес и Ерера в 76-ата минута.

Десет минути преди края на мача Давид Де Хеа почти отчая Валенсия с ново отлично спасяване, а домакините нанесоха своя удар в даденото от съдията продължение. В първата минута на добавеното време Фелайни вкара след асистенция на Тейлър Блакет и донесе успеха на Манчестър Юнайтед.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Крис Смолинг, Фил Джоунс, Рийс Джеймс, Тейлър Блакет, Ашли Йънг, Дарън Флетчър, Андер Ерера, Уейн Рууни, Хаун Мата, Хавиер Ернандес

Валенсия: Диего Алвес, Антонио Бараган, Николас Отаменди, Рубен Весо, Хави Фуего, Софиан Фегули, Дани Парехо, Хосе Луис Гайа, Андре Гомес, Родриго, Пако Алкасер