Един от домакините на Европейското първенство по футбол- Австрия, сложи край на черната си серия и постигна впечатляваща победа над стойностния състав на Кот Д`Ивоар. Играчите на заплашения от уволнение треньор Йозеф Хикерсбергер се наложиха с 3:2, което е първа победа за тях от девет мача. Занел Кулийч откри резултата за австрийците след половин час игра, а девет минути след началото на втората част Дидие Дрогба изравни. Капитанът на австрийците Андреас Иваншиц направи 2:1 в 64-ата от дузпа. Малко по-рано Стивън Гухури получи червен картон. Защитникът Йоахим Щандфест направи 3:1 за Австрия в 74-ата минута, след като протегна крак при центриране от корнер и прати топката в мрежата от три метра. Дидие Дрогба вкара второто попадение за Кот Д`Ивоар в последните секунди на двубоя.

Съперникът на България в група G - Беларус, отстъпи с 1:2 при гостуването на Израел. Според медиите в Близкия Изток, Израел е бил "напълно мъртъв отбор, а Беларус - още по-зле". Главен съдия на тази среща беше българският рефер Цветан Георгиев, като попаденията за домакините вкараха Авирам Баручян (37) и Гал Алберман (72), а за белорусите се разписа Максим Ромашченко (65).

С два гола на Кристиано Лукарели световният шампион Италия победи ЮАР. Експерименталният състав на Роберто Донадони владееше инициативата преди почивката, но трудно стигаше до голови положения. Единствените що-годе прилични възможности създадоха Кристиан Дзакардо и Даниеле де Роси. Головете на Лукарели паднаха в 82-ата минута след подаване на Андреа Досена и в 90-ата за 2:0.

Благодарение на добрата игра на вратаря Анти Ниеми, Финландия стигна до нулево равенство с Испания. Гостите от Иберийския полуостров натискаха през цялото време, докато хората на треньора Рой Ходжсън основно се бранеха. В 63-ата минута Ниеми извади с върха на пръстите удар от фаул на Валтер Перниа, а осем по-късно отрази тупалка на Луис Гарсия. В 81-ата минута Алберт Риера пък стреля от близо край гредата.