В истинско зрелище се превърна последният двубой от съботната програма на испанската Примера дивисион между отборите на Виляреал и новака в елита Гранада. Въпреки че двубоят не предполагаше драматични моменти и домакините бяха сочени за отявлен фаворит, гостите от Гранада показаха отличен футбол и съвсем заслужено стигнаха до точката.

Мачът на стадион „Ел Мадригал” прикова погледите с цели осем гола – по четири във всяка една от вратите.

Освен множество попадения, зрителите видяха и две точно изпълнени дузпи, както и множество интересни положения пред двете врати.

Домакините откриха резултата чрез Санти Касорла, който реализира от бялата точка. Изравнителното попадение за гостите също дойде от наказателен удар в последната минута на първата част и бе дело на Феде Вико.

Веднага след подновяването на играта „жълтата подводница” отново излезе напред в резултата, след като Мои Гомес бе безпогрешен. Гостите отново показаха характер и бързо възстановиха статуквото чрез Дарвин Мачис.

Попадението на Гранада обаче подейства стимулиращо за домакините, които взеха нещата в свои ръце и след точни изстрели на Жерар Морено и Самуел Чуквуезе направиха резултата 4:2.

Точно когато всички си помислиха, че домакините са решили всичко в двубоя, Гранада възкръсна. Роберто Солдадо намали преднината на Виляреал, а Антонио Пуертас, девет минути преди края направи 4:4.

В същото време Осасуна стигна до сладък успех при визитата си на Леганес с 1:0.