Испанският сателит на Манчестър Сити – Жирона, постигна първата си победа във футболния елит на страната, като се наложи с 1:0 над гостуващия Малага в мач от втория кръг.

В първия Жирона за малко изпусна Атлетико Мадрид, завършвайки 2:2, но в този успя да задържи аванса си, дошъл в 28-ата минута чрез Педро Алкала, направил успешна добавка за 1:0. В 4-ата добавена минута от срещата Малага имаше сериозен шанс да изравни, но го пропусна и регистрира втората си загуба на старта.

В друг мач от втория кръг Леванте навакса два гола изоставане срещу гостуващия Депортиво, вкарани в в 5-ата минута от Картабия и в 31-ата от Сидней.

Радхи върна един в 35-ата минута за Леванте, но в 76-ата минута след втори жълт картон бе изгонен Моралес от валенсианския тим. Въпреки това Леванте стигна до дузпа в 83-ата минута и от нея Или фиксира равенството – 2:2.