Националният отбор на Испания победи Исландия с минималното 1:0 в мач от квалификационна група F за Евро 2008, игран под проливен дъжд в Майорка.

Единственият гол в двубоя бе дело на Андрес Иниеста девет минути преди края. Иберийците имаха преимущество през цялото време, но или нападателите на „Ла фурия” се скъсваха да изпускат, или вратарят на „северняците” Арасон спасяваше.

В друга среща от групата Лихтенщайн се наложи с 1:0 у дома над Латвия. Марио Фрик се разписа още в 17-та минута след перфектен пас на Мартин Бюхел.

В третия мач от потока Северна Ирландия победи Швеция с 2:1. почетното попадение за гостите вкара Елмандер в 26-та минута. Само пет по-късно Хийли изравни. В 58-та отново нападателят подари победата на своя тим.