Европейският шампион Испания се наложи безпроблемно с гръмкото 5:1 срещу скромния тим на Панама. Двубоят бе и официален дебют и за нападателя на Атлетик Билбао Маркел Сусаета, който се появи на терена през втората част и ознаменува първия си мач за „ла фурия“ с попадение.

Въпреки скромния съперник, който заема едва 46-то място в световната раглиста на ФИФА, селекционерът Висенте Дел Боске заложи на голяма част от звездите си. Като титуляри започнаха имена като Давид Вия, Иниеста, Хуан Мата, Серхио Бускетс, Педро и други.

Зрителите на препълнения стадион видяха по три гола във всяко полувреме. Испания откри головата си сметка в 19-ата минута, когато Педро Родригес разпечата вратата на домакините. Давид Вия направи 2:0 след половин час игра, а до края на полувремето Педро вкара и втория си гол в срещата.

През втората част възпитаниците на Висенте Дел Боске значително свалиха гарда, като другите три гола в срещата паднаха в заключителните десет минути на двубоя. Серхио Рамос вкара нов гол за 4:0, а две минути по-късно Сусаета ознаменува дебюта си за първия състав с попадение.

В 87-ата минута на срещата, домакините съумяха да реализират и почетното си попадение чрез Габриел Гомес, което дойде от дузпа.