Испания се класира на световното първенство в ЮАР, след като победи с класическото 3:0 като домакин Естония и стана третият европейски отбор класирал се за финалите.

Домакините поведоха в 33-та минута с гол на Францеск Фабрегас.

В края на мача „ла фурия” успя да отбележи нови два гола дело на Санти Касорла в 82-та и Хуан Мата в 90-та минута.

Така Испания е твърдо на първа позиция с актив от 24 точки.

Отборът на Босна и Херцеговина докосва баражите за класиране на Мондиал 2010 в ЮАР, след като днес възпитаниците на треньора Мирослав Блажевич запазиха безценния си аванс от 4 точки пред третия Турция в Група 5, завършвайки наравно 1:1 на собствен терен с южната ни съседка.

Емре даде надежди на турците още в самото начало, реализирайки за 0:1 в 4-та минута на срещата, но Салихович изравни за Босна в 25' минута

До края до нови попадения не се стигна и така Турция изпусна последния си шанс за нещо повече в тази квалификационна кампания, оставайки на разочароващото трето място в групата с актив от 12 точки.

Босна продължава да заема даващата право на бараж втора позиция в групата, имайки 16 точки на сметката си.

Доста изненадващо Армения победи с минималното 2:1 като домакин Белгия.

Белгия остава със седем точки, Естония е с пет, а Армения е с 4 точки.