В група 5 от световните квалификации Испания победи с класическото 3:0 Естония и остана на върха в класирането с пълен актив от точки – 9.

Много силно за „ла фурия” в центъра на отбраната се представиха Пуйол и Хуанито, които не оставиха почти никакви шансове на естонските нападатели.

Гостите поведоха в 34-та минута именно след гол на Хуанито, а пет минути по-късно Давид Вия бе точен от бялата точка. Класическата победа оформи Карлес Пуйол в 69-та минута.

Турция измъкна драматична победа с 2:1 срещу Босна и Херцеговина, като възпитаниците на Фатих Терим трябваше да наваксат изоставане от един гол.

Дзеко се разписа в 26-та минута, но през второто полувреме турците взеха нещата в свои ръце и спечелиха трите точки след голове на Сариоглу в 51-та минута и Ердинг в 66-та.

Белгия постигна резонна победа с 2:0 срещу Армения. Уесли Сонк в 21-та минута и Феилаини в 38-та се разписаха за „червените дяволи”.