Испанският национален отбор продължи победната си серия, макар и вече само благодарение на набраната инерция. Еврошампионът се наложи над Република Корея с минималното 1:0, като победното попадение падна в последните минути на срещата. Контролата бе предпоследна за Ла Фурия, преди старта на Мондиала в ЮАР, и се игра в Инсбрук, Австрия.

Голът на победата бе дебютен за Хесус Навас за първия състав на Испания, и бе отбелязан чак в 86-та минута на не особено интригуващия двубой. Старши треньорът на испанците Висенте дел Боске изпробва различни неща, като най-забележителна бе промяната на вратарския пост. Там Икер Касияс остана на пейката, докато Пепе Рейна и Виктор Валдес изиграха по едно полувреме.

Серхио Рамос, Карлос Марчена, Раул Албиол и Хуан Капдевила оформиха защитната четворка, Хави Мартинес, Андрес Иниеста, Сеск Фабрегас, Хесус Навас и Хуан Мата действаха в полузащитата и по крилата, докато Фернандо Йоренте бе изнесен сам напред. Шаби Алонсо, Шави, Давид Вия, Давид Силва и Педро се появиха като резерви, повечето от тях след около час игра.

Звездата на Южна Корея Парк Жи-Сунг не взе участие в проверката.