Капитанът на Барселона Андрес Иниеста вече има 400 мача в Примера дивисион, след като взе участие при победата с 2:1 срещу Леганес на „Камп Ноу“. 32-годишният футболист се появи в игра през второто полувреме при много драматичната победа.

Дебютът на Иниеста в Ла Лига бе на 21 декември 2002 година в мача между Майорка и Барселона (0:4), когато той бе едва 18-годишен. Оттогава са минали повече от 14 години и той вече е 15 сезона част от елита на испанския футбол.

От тези 400 мача с екипа на Барселона, той има спечелени 281, 119 са равенствата, а загубите са 45.

Андрес Иниеста има спечелени осем шампионски титли в Примера дивисион – две с Франк Рийкард, три с Хосеп Гуардиола, една с Тито Виланова и две с Луис Енрике.

Андрес Иниеста има най-много мачове записани срещу Атлетико и Реал Мадрид – по 23.

Освен това Иниеста има 34 гола в Ла Лига, като най-много попадения е вкарал на Малага и Расинг Сантандер по 3.

Капитанът на Барселона изравни Луис Енрике по мачове в Примера дивисион.