Арцентинецът Гонсало Игуайн вкара два гола за Реал Мадрид при победата с 2:0 над Хетафе в първи мач от 9-ия кръг на Примера дивисион.

Победата намали поне за известно време натискът върху наставника Мануел Пелегрини, който е поставен под непрестанни критики в последно време заради представянето на „кралския клуб”. Както е известно в последния си мач Реал записа едно от най-срамните си поражения в цялата си история, губейки с 0:4 от третодивизионния Алкоркон.

Началото на мача тази вечер не предвещаваше такъв изход на двубоя. Още преди да е изтекъл и половин час игра, домакините от Реал останаха с човек по-малко на терена. В 27-ата минути от игра бе отстранен бранителят Раул Албиол.

С попадения на Игуайн през втората част обаче, „кралския клуб” все пак стигна до важния успех. Аржентинецът бе точен в 53-ата и в 56-ата минути.