Елитния тим на Уеска загуби гостуването си на третодивизионния Депортиво Алкояно с 1:2 в мач от 1/32-финалите на турнира за Купата на Краля.

Мурад Ел Гезуани даде преднина на домакините в 16-ата, но Хайме Сеоане изравни в 38-ата минута.

През втората част и двата тима имаха своите шансове, като Алкояно можеше да поведе отново в 66-ата минута, когато обаче Джони Нигес пропусна дузпа.

Все пак пет минути преди края на редовното време Хорхе Молто се възползва от подаване на Ел Гезуани и донесе изненадващия успех на своя тим.

Така Уеска ще трябва да насочи всичките си усилия към Ла Лига, където тимът заема последната позиция с едва 12 точки след 17 двубоя и изостава с четири от спасителната зона до момента.