Отборът на Ейбар измъкна 1:1 при гостуването си срещу Реал Сосиедад в 32-ия кръг на Ла Лига. Тимът на Хосе Мендилибар губеше в резултата от самото начало на мача, ала намери начин да си тръгне непобеден от „Аноета”.

Феновете на Сосиедад имаха всички причини да се надяват на един позитивен неделен следобед, защото още преди да е изминала и минута игра от началото на мача, Хуанми реализира. Той се възползва максимално от подаването на Сангали, което го остави съвсем сам срещу вратаря и нападателят шутира точно в долния ляв ъгъл – 1:0.

След почивката Ейбар беше далеч по-активният тим и имаше куп ситуации, чрез които да стигне до изравняването. То стана факт по най-драматичния възможен начин – с попадение 5 минути преди края. Жоан Жордан влезе в ролята на спасителя, като реализира по възхитителен начин от пряк свободен удар, отсъден на около 24 метра фронтално срещу вратата.

В класирането Реал Сосиедад е 10-и с 41 точки, намирайки се на две зад 9-ия Бетис. Ейбар е 12-и с 40 пункта.